کابینت

  با پیدایش آپارتمان ها و خانه های کوچک و کوچک تر شدن محل زندگی در سال‌های آخر، آشپزخانه از حالت سنتی خود خارج شد و جای خود را به آشپزخانه‌های جلو باز یا به اصطلاح اوپن داد. با به وجود آمدن این تغییر در آشپزخانه ها بدلیل در معرض دید قرار گرفتن آشپزخانه از جانب پذیرایی و امکان دیده شدن فضای داخلی آشپزخانه توسط مهمانان، کابینت آشپزخانه‌ها به یکی از عناصر قابل توجه برای تزئین دکوراسیون داخلی تبدیل شد.

  کابینت به شکل امروزی، در اوایل قرن بیستم میلادی و ابتدا به صورت کمدهای تکی در آشپزخانه‌ها به کار گرفته شد. تا پیش از آن آشپزخانه‌ها دارای کابینت‌های ثابت و جاسازی شده و محل مشخصی برای اجاق گاز، یخچال و دیگر وسایل آشپزخانه نبودند و اغلب فعالیت‌های صورت گرفته شده در آشپزخانه (مانند آماده‌سازی مواد غذایی) بر روی میز وسط آشپزخانه انجام می‌شد.

  امروزه کابینت آشپزخانه از ملزومات آشپزخانه بشمار می‌رود و به مانند قدیم تنها جادار بودن آن مدنظر نیست و اگر اغراق نباشد زیبایی و دوام کابینت‌ها بیشتر از جادار بودن آن مورد توجه است. همانطور که گفته شد امروزه با توجه به نوع معماری داخلی خانه‌های جدید، آشپزخانه از تمام نقاط پذیرایی و نشیمن دیده می‌شود و همین در معرض دید بودن باعث شده است تا افراد به دکوراسیون و طراحی داخلی آشپزخانه بها دهند. وقتی صحبت از دکوراسیون آشپزخانه می شود بدون شک اولین مورد کابینت آشپزخانه است.

  مدل‌ها و طرح‌های آشپزخانه‌ها با توجه به هارمونی موجود در هر آشپزخانه و نجوه چینش وسایل و طرح دیوارهای آشپزخانه و اندازه آشپزخانه تعیین می‌شود و برای هر خانه و آشپزخانه ای متفاوت است. امروزه کابینت‌ها با هر طرح و قیمتی و متناسب با سلیقه هر شخص وجود دارد و بنا به نیاز هر شخص می‌توان کابینت با طرح‌ها و شکل‌های مختلفی سفارش داد.

  انواع کابینت از نظر جنس

  • کابینت‌های فلزی: کابینت های فلزی امروزه تقریبا منسوخ شده اند و تنها کابینت های فلزی که از جنس استیل ساخته شده اند کمابیش مورد استفاده قرار می‌گیرند. از جمله مزایای آن‌ها این است که قیمت پایین تری نسبت به کابینت‌های دیگر دارند و دارای استحکام بیشتری هستند. معمولا در حال حاضر اسکلت کابینت ها در اکثر موارد از فلز ساخته می شود، ممکن است هم زیبایی کابینت مدنظر ما باشد و هم قیمت پایین و استحکام بالا، در این صورت می‌توانیم از ترکیب کابینت با اسکلت فلزی و رویه‌ی ام دی اف باهم استفاده کنیم. اما از معایب آن این است که این نوع از کابینت ها اگرچه دارای قیمت پایینتری نسبت به گونه های دیگر هستند اما پس از مدتی مجددا نیاز به رنگ آمیزی داشته و یا بر اثر قرار گیری در رطوبت امکان زنگ زدگی و پوسیدگی آنها وجود دارد.
  • کابینت‌های چوبی: کابینت های چوبی دارای ظاهری بسیار زیبا و طبیعت گرمی هستند، اما از معایب این نوع از کابینت‌ها این است که دارای قیمت های بسیار بالایی می باشند و مدت زمان آماده سازی و نصب آن بسیار زیاد است. مشخص است که اولین شرط طراحی دکوراسیون داخلی خانه و ساختمان ایجاد هارمونی میان اجزای تشکیل دهنده آن است، به همین دلیل این نوع از کابینت ها برای کسانی مناسب می باشد که خانه آن ها دارای تم کلاسیک و دارای اجزای چوبی است.
  • کابینت‌های ام دی اف: این نوع از کابینت ها در حال حاضر از پرطرفدارترین انواع کابینت‌ها هستند و متناسب با هر سبک خانه ای هستند و جلوه ای زیبا به آشپزخانه می‌دهند، از این رو در بین افراد طرفدار بیشتری دارند. از جمله مزایای این نوع از کابینت ها این است که در برابر رطوبت هوا مقاوم بوده و آسیب زیادی نمی‌بیند و کابینت ام دی اف را می‌توان با هر شکل و طرحی ساخت و همچنین در برابر حرارت فوق‌العاده مقاوم بوده می‌باشد.
  • کابینت‌های هایگلاس: کابینت های هایگلاس گونه ای متفاوت از ام دی اف ها هستند که زیبا و شیک و بادوام بوده و از ترکیبات رنگی متفاوتی بهره می گیرند و با سطحی براق، چشمگیرتر و زیباتر از ام دی اف بنظر می‌رسد و حتی در افزایش نور آشپزخانه می‌تواند موثر باشد. از معایب این نوع کابینت‌ها این است که قیمت بالاتری نسبت به ام دی اف های معمولی دارند.
  • کابینت‌های پی وی سی: کابینت های پی وی سی از اقبال کمتری در میان مردم برخوردار است و کمتر از آن استفاده می شود. توجه داشته باشید که این کابینت ها با ام دی اف های روکش پی وی سی کاملا فرق دارند. این نوع از کابینت مصنوعی بوده و دارای طرح و رنگ های بسیار متنوعی می باشند. نگهداری این نوع از کابینت ها به مراتب راحت تر از کابینت های چوبی بوده و پی وی سی نسبت به کابینت چوبی ضد حشره بوده و ساخت و نصب آنها در محل نیز راحت‌تر صورت می گیرد. لازم است بدانید این نوع از کابینت‌ها دارای هزینه کمتری نیز می باشند. کابینت پی وی سی تنها یک ضعف دارد و آن این است که قابل تجزیه نمی‌باشد و ممکن است به محیط زیست آسیب برساند.

  پذیرش آگهی

  09109908326

  سفارش طراحی سایت و سئو به صورت تخصصی 09109908326

  روز ها از ساعت
  08:00 - 18:00
  شبها از ساعت
  18:00 - 22:00
  هر گونه کپی برداری از محتوای سایت آزاد و هیچ محدویتی وجود ندارد.